Jak udělat babiččin pečený čaj

10.11 2015|Tipy
Jak udělat babiččin pečený čaj

Zajímá vás, co to je pečený čaj a jak ho udělat? Připravovaly ho naše babičky i prababičky a nyní se vrací v celé své lahodné chuti opět do módy. Vyzkoušejte jej!

Pečený čaj jsou v podstatě upečené a často i zkaramelizované kousky ovoce. Jeho chuť se liší na základě použitých druhů ovoce. Základem pečeného čaje je jednoznačně ovoce. Nejméně polovinu by měly kvůli lepší a výraznější chuti tvořit kyselé plody – rybíz, pomeranč, angrešt či ostružiny. Obecně však pro přípravu tohoto jedinečného čaje můžete použít jakékoliv oblíbené ovoce – od běžných jablek a hrušek přes lesní maliny a borůvky až po netradiční mango a papáju. Nedílnou součástí pečeného čaje je kromě koření a kapky alkoholu, který se při pečení vypaří, také cukr. Zdravější je použít hroznový, zajímavou chuť získáte také použitím medu.

Co budete na babiččin pečený čaj potřebovat:

  • 2 kg oblíbeného ovoce – jablka, mandarinky, ananas, meruňky, broskve, jahody, třešně, brusinky… podle ročního období či chuti!
  • 1 kg cukru krystal
  • 2–3 lžičky směsi koření – anýz, celý hřebíček, skořice, badyán
  • 1 dl rumu či griotky pro výraznější chuť
  • 1–2 ks citronu


Příprava babiččina pečeného čaje:

Nejdříve všechno ovoce očistěte a oloupejte (ale u jablek a hrušek může slupka zůstat) a vypeckujte. Následně jednotlivé kusy nakrájejte na malé kostičky a vložte do hlubšího pekáče. Ovoce smíchejte s cukrem, griotkou či rumem a kořením a zakapněte šťávou z citronu. Takto připravenou směs nechejte péct při 170 °C přibližně půl až tři čtvrtě hodiny. Ovoce za tu dobu musí pustit šťávu. Po vytažení z trouby pečeným čajem ihned plňte zavařovací sklenice a nechte několik hodin odstát dnem vzhůru. A příprava samotného pečeného čaje už je jednoduchá – dejte tři až čtyři lžičky pečeného čaje do hrnečku a zalijte vroucí vodou.

Autor: Ali

Jak udělat babiččin pečený čaj - Jaké ovoce je nejlepší na babiččin pečený čaj. Co dodá babiččinému pečenému čaji skvělou příchuť?
Nejlepší recept

 338 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ