Jak na čištění nerezu?

06.11 2015|Tipy
Jak na čištění nerezu?

Láká vás exkluzivní vzhled nerezové kuchyně? Nerez je materiál, který se nejčastěji používá v moderních kuchyních. V poslední době je to nejžádanější a nejoblíbenější barva kuchyňských spotřebičů a doplňků. Samotná údržba nerezu je však daleko náročnější, než si mnozí dokáží představit. Máme pro vás pár tipů, jak si čištění nerezu zjednodušit.

Správné mycí prostředky při čištění nerezu

V prvé řadě používejte mycí prostředky, které jsou určeny na čištění nerezu. Při nákupů si nechte poradit, jaké čistící prostředky jsou pro nerez vhodné. Nevhodný čistič nerezu poznáte podle toho, že vám na povrchu zanechá buď nehezké fleky, nebo dokonce nevratné ošklivé škábance - pozor na to!

Nerez čistěte dvoufázově

Co to znamená čistit dvoufázově? V první fázi údržby odstraníte z nerezu hrubou špínu a to tak, že použijete běžný čistící saponát na odmaštění. V druhé fázi dochází k ošetření nerezu ochranným filmem, který zabraňuje přímému přístupu špíny k nerezu. Ochranný film slouží k tomu, že zachytí otisky prstů a běžnou špínu. Poté stačí otřít hadříkem a obnovit tuto vrstvu. Je zaručeno, že pokud budete tyto kroky údržby dodržovat, výrazně si ušetříte při čištění nerezu svou námahu i čas.

Dvoulahvičkové mycí prostředky

Je tím myšleno, že jedna lahvička je na mytí a druhá na ochranu. Výrobci je většinou doporučují používat jako komplet. Existují i takové, které se prodávají jako komplet - zvládnout oba kroky najednou. Tyto čistící prostředky jsou ale daleko dražší. Dále se prodávají čistící pasty, čistící pasty, olejíčky. Všechny tyto varianty pracují na stejném principu.

Autor: Eli

Jak na čištění nerezu? Správné čištění nerezu vám ušetří čas, peníze a ve finále i životnost vašich nerezových výrobků. Čištění nerezu vyžaduje..
Nejlepší recept

 315 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ