Jak poznat zkažené mleté maso?

13.08 2019|Tipy
Jak poznat zkažené mleté maso?

Mleté maso se v obchodních řetězcích prodává hezky zabalené do průhledných fólií. Každá krabička má několik etiket se spotřební lhůtou a dalšími detaily, avšak ani to nám nezaručí, že je maso čerstvé a poživatelné. Jak poznat zkažené mleté maso?

Kvalita mletého masa se v zásadě pozná podle dvou parametrů - podle vzhledu a podle vůně. Ochutnat mleté maso můžete bohužel až po uvaření a to už je na zjištění stavu masa pozdě.

Vzhled mletého masa

Mleté maso by mělo mít od pohledu sytou růžovou barvu. Maso byste měli kontrolovat i ze spodku krabičky, pokud je to možné. Často se stává, že obchodníci čerstvé mleté maso namíchají se starším, proto si maso opravdu důkladně prohlídněte. Pokud je barva vepřového tmavá, jedná se již o starší maso. Nepřípustná je například zelená barva, zde se u jedná o zkažené mleté maso. Hovězí maso by zase mělo být tmavě růžové, spíše načervenalé. Stejně jako vepřového mletého masa platí stejné pravidlo, co se týče zelené barvy. Pokud se vám zda mleté maso oslizlé, jedná se rozhodně o zkažené maso.

Vůně masa

Někdy se stane, že vybereme mleté maso, u kterého je v pořádku záruční doba, zdá se na pohled čerstvé a po otevření zjistíme, že něco není v pořádku. Pokud vás do nosu uhodí nepříjemná vůně, pak je vše jasné. Někdy je ovšem třeba k masu přičichnout blíže. Zkažené mleté maso má nakyslou chuť. Čerstvé mleté maso má zpravidla neutrální chuť. Jakmile maso smrdí, jeho místo je jedině v koši.

Podstatně jednodušší situaci mají zákazníci v případě nákupu nebaleného mletého masa. Nebojte se a poproste prodavače, aby vám dal k masu čichnout a pořádně si jej prohlédněte. Zkažené mleté maso má od pohledu nezdravou barvu, smrdí a na dotek je oslizlé.

Autor: Mia

Jak poznat zkažené mleté maso? Určitě se vám již stalo, že jste si domů přinesli zkažené mleté maso. Jak této nepříjemné situaci předejít? Naučte se poznávat zkažené mleté maso
Nejlepší recept

 339 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ