Jak na ucpaný odpad umyvadla nebo dřezu

28.07 2015|Tipy
Jak na ucpaný odpad umyvadla nebo dřezu

Zná to asi každý člověk. Po čase nám umyvadlo začíná trošku pomaleji odtékat. Většinou si toho příliš nevšímáme, možná někdo sem tam šťouchne zvonem. Ale problém se většinou stupňuje, až se stane opravdu velmi otravným a čím dál tím hůře řešitelným.

Přichází čas vyčistit ucpaný odpad

V takové chvíli nezbývá nic jiného než ucpaný odpad prostě vyčistit. A není to nic složitého. Někdo možná namítne, že není nutno čistit přímo odpad, stačí použít nějakého krtka. Částečně je to pravda, tyto látky fungují celkem dobře a umyvadlo protáhnou, ale někdy je odpad tak zanesený a takovými nečistotami, že toto řešení nepomůže. Navíc se nesmí používat na hliníkové potrubí a spousta lidí netuší, co za trubky doma má.

Nejjednodušším manuálním způsobem je vyčištění sifonu

Pod odpad si umístíme kýbl. Není to samozřejmě nutné, ale ušetří vám to spoustu práce, protože vám vyteče docela dost vody na podlahu. Nyní rukou zkusíme, jestli se nám rukou podaří rozšroubovat sifon. Jestli to je možné, tak ho prostě povolíme, necháme vytéci vodu a nyní vše s pomocí teplé vody, nějakého jaru a také kartáčku pečlivě vyčistíme. Teď stačí jen zašroubovat sifon zpátky a práce je hotova. Pokud nám rukou nepovolí, je dobré před použitím kleští matku oblepit například lepicí páskou, abychom ji nenávratně nepoškodili.

Problém může nastat, pokud se nám “špunt” utvořil někde dále

V takovém případě nám už zlaté české ručičky a trocha jaru nepomohou a buď budeme muset zavolat instalatéra a nebo se budeme muset vypravit do obchodu a pořídit si instalatérské péro. To zavedeme do potrubí až tam, kde ucítíme, že je ucpané. No a pak se ji snažíme prošťouchnout, pokud nám to nejde, točíme. Nesmíme točit příliš silně, aby se nám péro nepřekroutilo a tím pádem de facto neznehodnotilo. Po proražení zátky instalatérské pero vytáhneme, našroubujeme vyčištěný sifon a ještě pořádně pustíme vodu, abychom zjistili, že vše dobře odtéká a odpad už není ucpaný.

Autor: Lily

Jak na ucpaný odpad umyvadla nebo dřezu. Ucpaný odpad od dřezu nebo na wc je jeden z nejčastějších problémů v domácnosti. Jak na ucpaný odpad? Máme pro vás rady..
Nejlepší recept

 324 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ
Thomy|31.07 2017 17:52
Nebo je nejlepší rovnou dělat prevenci
Odpovědět
 1