Citrónový sorbet

28.02 2015|Dezerty
Citrónový sorbet

Citrónový sorbet, v italštině sorbetto al limone, je osvěžující dezert, který má dobrý vliv na trávení a je ceněn hlavně v horkých letních dnech. V Itálii je velmi často používán jako mezidobí mezi chody z masa a ryb.

Sorbet je velmi starý dezert.  Jeho stopy  lze nalézt i v Číně v sedmém století před naším letopočtem.  Staří Řekové jej názývali "nápoj bohů", a dokonce i staří Římané ho připravovali velmi často.  Do Itálie přišel sorbet z východu, někdy kolem roku 700. Brzy hozačili připravovat v Neapoli  a Benátkách. Později se přesunul i na Sicílii, kde má stále velkou tradici.

Ingredience na citronový sorbet:

  • citron
  • voda
  • cukr
  • vaječný bílek

Příprava citronového sorbetu:

Umyjte a nakrájejte na proužky citronovou kůry. Jeden citron vymačkejte. V hrnci uvaříme vodu s cukrem. Poté sundejte z plamene a přidejte citronovou kůru a nechte vychladnout. Vznikly sirup smíchejte s citronovou šťávu, směs nalijte do zásobníků na led a dejte ji do mrazáku na několik hodin. Občas promíchejte. Vyšlehejte sníh z vaječných bílků a moučkového cukru ve vodní lázni (s velmi horkou vodou). Odstraňte z tepla téměř okamžitě a promíchejte metličkou. Pokračujte dokud směs neschladne. Pak smíchejte se zamrazenou směsí z citronu. Citronový sorbet ihned podáváme.

 
Autor: Jad

Citrónový sorbet. Citrónový sorbet, v italštině sorbetto al limone, je osvěžující dezert, který má dobrý vliv na trávení a je ceněn hlavně
Nejlepší recept

 348 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ