10 nejlepších mixérů poslední doby

23.04 2021|Tipy
10 nejlepších mixérů poslední doby

Najít ideální mixér je snem každého nadšeného kuchaře. S tím správným mixérem se totiž dají připravovat hotové zázraky. Ať už jde o krémově jemné polévky, dokonale rozdrcené ořechy či hedvábně hladké smoothie. V dnešním článku se spolu podíváme na deset nejlepších mixérů, které se na trhu objevily v poslední době.

Mixéry do 5 000 Kč


1. Sencor SBU 7877CH (cca 3 000 Kč)

Mixér od Sencoru seženete za přibližně tři tisíce, což je na jeho příkon 1 500 W velmi dobrá cena. Dostanete k němu také dvě lahve o objemu 0,7 litru, které si můžete vzít kamkoliv. Výhodou je vakuový systém, který odčerpá z nádoby vzduch a zabrání tak mixovanému obsahu v oxidaci. Jako nevýhodu můžete brát digitální ovládání, nemožnost nastavit vlastní individuální program a objem mixovací nádoby. Pro větší rodinu by objem 1,5 litru nemusel stačit. Jestliže žijete v páru, užíváte si smoothies a chcete kvalitní mixér za dobrou cenu, budete se Sencorem spokojení.2. Tefal BL 811 D38 (cca 2 400 Kč)

Pokud máte o něco nižší rozpočet a nepotrpíte si na širokou nabídku různých programů, mixér od Tefalu by pro vás mohl být tím pravým. Nabízí tři programy na drcení ledu, mixování smoothie a automatické čištění, není ochuzen ani o pulzní spínač. Přestože má příkon o něco nižší než mixér od Sencoru, rychlost otáček nožů si můžete sami nastavit. Po skončení programu se mixér sám vypne, takže u něj nemusíte celou dobu stát. Objem mixovací nádoby je stejný jako u Sencoru, takže je vhodný spíš pro menší počet strávníků.3. Rohnson R-583 (cca 1 700 Kč)

Nejlevnějším mixérem je v našem seznamu právě R-583 od Rohnsonu. Za necelé dva tisíce získáte přístroj se slušným příkonem, ale oproti dvěma výše zmíněným mixérům s nižší rychlostí otáček za minutu. Led i mražené ovoce však rozmixuje. Nádoba je skleněná o objemu 1,5 litru, nechybí mu pulzní spínač a má tři přednastavené programy. Po skončení programu se nicméně automaticky nevypne, a tak byste jej neměli nechávat bez dozoru. Je vhodný spíše pro nenáročný pár, který jej nebude používat každý den.4. Bosch MMB43G2B (cca 2 600 Kč)

Mixér od Bosche je vhodný především pro nenáročné uživatele, protože se svými 8 tisíci otáčkami řadí spíše k podprůměrným. Ořechy v něm na úplný prach nerozemelete, nicméně k mixování ovoce, zeleniny, a dokonce i na drcení ledu se hodí. Navíc má oproti všem výše zmíněným mixérům doopravdy velkou nádobu – s objemem 2,3 litru je vhodná i pro větší rodinu. Můžete u něj volit z dvou přednastavených programů, po jejich skončení se však přístroj automaticky nevypne.5. G21 Perfect Smoothie (cca 5 000 Kč)

Pravým opakem mixéru od Bosche je o skoro polovinu dražší G21 Perfect Smoothie. Pyšní se 35 tisíci otáčkami, příkon má také nadprůměrný. Z našeho seznamu mixérů do 5 tisíc má také největší objem. Do nádoby se vejde až 2,5 litru. Jako nevýhodu by někdo mohl brát fakt, že je nádoba z plastu a že přístroj nemá žádné přednastavené programy. S mraženým ovocem a ledem si však poradí i bez nich.Mixéry do 10 000 Kč


6. Tefal BL 962 B38 (cca 6 500 Kč)

Přestože má oproti Perfect Smoothie o něco nižší příkon (srovnání: Perfect Smoothie má 1 500 W, Tefal má 1 300 W), vysoce převyšuje všechny mixéry počtem otáček. Oproti průměru má totiž neuvěřitelných 45 tisíc otáček za minutu. Skleněná nádoba je s objemem 2 litry tak akorát, vybírat můžete z osmi přednastavených programů. Pulzní spínač, funkce na drcení ledu i automatické vypnutí je součástí mixéru. Z kategorie mixérů do 10 tisíc je nejlevnější, hravě se však vyrovná i svým dražším kolegům.7. G21 Perfect Acoustic (cca 7 000 Kč)

Nadprůměrný příkon, lehce nadprůměrné otáčky, a především nízká hlasitost. Tím se vyznačuje mixér G21 Perfect Acoustic. Nádoba je plastová a objemem 2 litry se řadí k průměru. Nechybí mu pulzní spínač i automatické vypnutí. Pokud u vás rozpočet nehraje roli a chcete si dopřát luxus v podobě ne příliš hlučného přístroje, Perfect Acoustic je tím pravým. Mixuje kvalitně, nebude mít problém ani s tvrdšími ingrediencemi.

8. Sencor SBU 9000NP (cca 9 500 Kč)

S příkonem 2 000 W překonává zatím všechny mixéry v našem seznamu. Počet otáček je 30 tisíc, potraviny rozmixuje najemno a poradí si i ořechy a ledem. Jeho hlavní předností je široká paleta přednastavených programů; vybírat můžete rovnou z devíti. Mísou se řadí mezi průměr: má objem 2 litry a je z plastu. Jako většina stolních mixérů mu chybí funkce šlehání, ta je však spíše raritou než klasikou. Pokud patří značka Sencor mezi vaše oblíbené, pravděpodobně budete s tímto mixérem spokojeni. Jestliže však nepotřebujete příliš mnoho programů a chcete trochu ušetřit, výše zmíněný přístroj od Tefalu Sencor hravě překoná.9. Tefal BL 985 A31 (cca 9 900 Kč)

S Tefalem míříme i do finále. Počet otáček je stejný jako u jeho levnější varianty, úžasných 45 tisíc za minutu. V čem se tedy liší? Především budete mít k dispozici dvě nádoby, plastovou i skleněnou. Přístroj sám pozná, kterou z nich použijete, a nabídne k nim vhodné programy. A že bude z čeho vybírat: Tefal BL 985 A31 nabízí deset programů, což je nadprůměr. Výhodou je i vakuová technologie, kterou jsme zmiňovali u prvního mixéru v našem seznamu, Sencoru. Jedinou nevýhodou může být objem nádob. Obě mísy mají 1,4 litru, pro větší rodinu tak příliš vhodný není.10. Omniblend edice Love of Raw (cca 8 400 Kč)

Naší finálovou desítkou není kupodivu nejdražší mixér. Přístroj Omniblend z edice Love of Raw seženete za přibližně osm a půl tisíce, což není na mixér s příkonem 2,300 W a otáčkami 38 tisíc za minutu vůbec špatné. Navíc spolu s ním získáte šťouchadlo a bonusem knihu o dokonalém mixování. Nevýhodou je absence přednastavených programů, výhodou naopak záruka na 7 let. Mixovací nádoba je plastová s objemem 2 litry, vystačí tak pro klasickou rodinu. Vhodný je především pro výrobu raw jídel. Oříšky, semínka i tvrdší ovoce či zeleninu rozmixuje bez problému.Autor: lan

Vybíráte kuchyňský mixér a nevíte si rady? Máme pro vás výběr nejlepších mixérů posledních let, který jsme rozdělili na kategorie do 5 tisíc a do 10 tisíc korun.
Nejlepší recept

 299 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ