Jak vyrobit arašídové máslo

Jak vyrobit arašídové máslo

Recept na arašídové máslo pochází z Ameriky. Bez arašídového másla by si to Američané asi nedovedli představit. Co je na něm tak úžasného? Je to chutné máslo, které obsahuje 100% arašídů, tuky, bílkoviny a je bez chemie. Je perfektní na hubnutí. Vyzkoušejte ho a uvidíte.

Ingredience na arašídové máslo:

  • 200 g nesolených vyloupaných arašídů
  • 1 lžička soli
  • 4 lžíce slunečnicového oleje

Příprava arašídového másla:


1. Arašídy opražte na suché pánvi dozlatova.

2. Rozmixujte je v mixeru spolu se solí. Pak přidejte olej a znovu promixujte.

3. Přelijte do misky, nechte zchladnout a dejte ztuhnout do ledničky.

Arašídové máslo a jeho výživová hodnota

Arašídové máslo je poměrně vyrovnaný zdroj energie, protože tělu dodává všechny tři makroživiny. Ve 100 gramech arašídového másla se vyskytuje 20 g sacharidů, 25 g bílkovin a 50 g tuků. Tuk v arašídovém másle je z 50 % mononenasycený a z 20 % nasycený. Zbytek tvoří polynenasycené tuky, zejména omega-6 kyselina linolová.

Arašídové máslo je i dostatečně výživné. 100 g arašídového másla obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek - 45 % doporučené denní dávky vitamínu, 67 % vitamínu B3, 27 % vitamínu B6, 18 % kyseliny listové, 39 % hořčíku, 24 % mědi, 73 % manganu, docela slušné množství vitamínu B5, železa, draslíku, zinku a selenu. Arašídové máslo je také bohaté na antioxidanty, včetně kyseliny p-kumarové, která může snížit riziko rakoviny žaludku. Resveratol obsažený v másle může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění.


Autor: Lily

Arašídové máslo a jak ho vyrobit. Arašídové máslo recept na přípravu a jeho vliv na zdraví. Obsahuje 100% arašídů, bílkoviny, tuky a je bez chemie. Je perfektní na hubnutí.
Nejlepší recept

 318 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ